Garfield

31. ledna 2009 v 17:16 | kaculinda

Garfield

Garfield je skvělá potvůrka, se kterou se ztotožňuji v jeho cynismu, lenosti či mlsnosti. A stejně tak můj kocour Kelly - otázkou zůstává, jestli to okoukal rovnou od něj nebo zprostředkovaně ode mě. :)
Tahle sekce vznikla již v samém počátku, když vznikal prapůvod tohoto webu. Asi bych tu měla problém s autorskými právy, takže už sekci nerozšiřuji - krom "Knih vydaných v češtině". Těmi se snažím fanoušky Garfielda přimět ke koupi těchto super knížek. A věřte, že je to lepší než seriál či film. ;)

Roztomilý špekatý oranžový kocour milující lasagne a vůbec všechno jídlo, které chutná, je zpátky. Tentokráte v důležité roli, kdy zachraňuje panství a zaskakuje za známého Prince z panství Carlyle, který (s podivem? :)) je až velice podobný právě Garfieldovi.

Upřímně, po tom, co kritika strhala první filmový počin s Garfieldem v hlavní roli jsem nevěřil tomu, že se objeví jeho pokračování. Diváci však názor s kritiky nesdíleli a film slušně vydělal a bavil nejen děti po celém světě. A jsem rád, že se druhý díl dostal na svět. Bavil jsem se náramně a to i přes to, že kritici opět trousí mezi zuby hanlivá slova. Copak v dnešní době nemůže film POUZE bavit? Zvlášť takový, který je určen hlavně menším divákům? Co na tom, že dějová linka pokulhává, postavy jsou místy nevyvážené (nejen ty zvířecí ;)) a zkušenému divákovi se na celém filmu pořád něco nezdá? Tento film je tady proto, aby pobavil. Je tady proto, aby se děti smály a rodiče nenudili (hm, přemýšlím, zda se nějaký rodič nudil, pokud si ale pamatuji, sál se bavil NÁRAMNĚ).

A teď už aspoň k základům příběhu. Jon se rozhodl, že svou vyvolenou zvěrolékařku požádá o ruku. Jenže pro Garfielda je představa, že Liz bude Jonovou nastávající a bude ji mít každý den na očích, snad horrorovější než to, že by do konce svého života už nikdy neochutnal lasagně.
Osud všemu ale nedopřává, Liz musí do Británie, a tak se Jon rozhodne vydat za ní a požádat ji právě tam. Říkáte si co Garfield a Odie? Ti by podle všeho měli zůstat ve "zvířecím hotelu". Rafinovaný kocouří mozek ale nemá problém se zámky na klecích a tak se v Jonově tašce propašují spolu s Odiem až do hotelu v Londýně. V té době se pár mil za metropolí, v sídle Carlyle, rozhoduje o budoucnosti dalšího kočičáka, Prince z Carlyle. Umřela mu panička a odkázala mu téměř všechen svůj majetek, na který má ale zálusk její synovec Lord Dargis. Začíná velká tahanice o sídlo a vše, co mu náleží, kocour versus člověk. Nebo spíš bych měl napsat zvířátka versus člověk :). Ono totiž za samotným Princem stojí celý zástup jeho "poddaných" v podobě pravé ruky buldoga Winstona (jeho postoj a chůze jsou neodolatelné :D), otravného papoucha, všudybyla myšáka Claudia, fretky z Pandžábu atd. Lord Dargis se Prince zbaví vpravdě "Plaváčkovským" způsobem, díky čemuž dojde k záměně Garfielda a Prince. A americký kočičák jako šlechtic? To zaručuje zábavu jedné z nejvyšších kategorií. K tomu si přidejte dabing Vladimíra Čecha (Prince naopak dabuje Ota Jirák) a nejen Garfieldovy vtipné hlášky a máme tady slušnou zábavu, která pobaví a neurazí znudělostí, na plátně se stále něco děje a to je poslední dobou ve filmech docela ojedinělý jev.

<![CDATA[//><!]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pawwin pawwin | Web | 2. února 2009 v 12:34 | Reagovat

jůůů to je šibal:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama